Κυριακή 8 Νοεμβρίου 2009

Εκπληκτική νίκη της Αναγέννησης στις καθυστερήσεις επί του πρωτοπόρου Ολυμπιακού Βόλου με 1 - 0

ΒΟΛΟΣ: Εκπληκτική νίκη της Αναγέννησης επί του πρωτοπόρου Ολυμπιακού στον Βόλο με 1-0 (ημίχρονο 0 – 0), η οποία διαμορφώθηκε στις καθυστερήσεις του αγώνα (92΄) με δυνατό σουτ του Διγκόζη.
Ο Ολυμπιακός Βόλου είχε τις ευκαιρίες να πάρει τη νίκη, καθώς ήταν καλύτερος σε όλο το παιχνίδι, όμως ο τερματοφύλακας των φιλοξενουμένων είχε κατεβάσει τα ρολά! Αξίζει να σημειωθεί ότι λίγο πρίν και συγκεκριμένα στο 89΄ ο Ολυμπιακός κέρδισε πέναλτι, όμως ο Ουμπιντέ που ανέλαβε να το εκτελέσει βρήκε μπροστά του τον εκπληκτικό Κουτσόπουλο. Στην αντεπίθεση ο Μπουντούρης έδωσε στον Διγκόζη και αυτός με σουτ έδωσε στην Αναγέννηση τη μεγάλη νίκη στο θεσσαλικό ντέρμπι. Να σημειωθεί ότι η Αναγέννηση έχει καλή παράδοση στον Βόλο επί του Ολυμπιακού.